BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kur tas gyvenimo džiaugsmas?

Manau, kiekvienas žmogus susimąsto apie gyvenimo prasmę, ieško jos, randa?, nusivilia, apsidžiaugia… Koks yra mano tikslas, kurio siekiu visa savo esybe? Pasakysiu atvirai - nežinau.

Esu dar jaunas ir bandžiau aprėpti tiek, kiek sugebėjau, gyvenimo prasmės paieškose, tačiau niekada į nieką pakankamai neįsigilinau, nes kiekviename dalyke rasdavau trūkumų, spragų, ir mesdavau viską.

Kiek perskaityta filosofinių knygų, gyvenimiškų požiūrių, kiek apžvelgta religinių mokymų… Kaskart viduje kirbėdavo balselis, jog tai nėra, ko man reikia. Taip - aš galiu pasirinkti sekti kažkieno pėdomis, tačiau visada jausiu, jog kas ne mano atrasta - tas ne man.

Vienintelis, naivus dalykas, kurio tikrai trokštu yra - laimė. Bet ką reiškia būti laimingu? Neseniai perskaičiau A. Šopenhauerio knygą “Pasaulis kaip valia ir vaizdinys”, kurioje gyvenimas aprašomas, kaip nuolatinė kančia: kai ko nors trūksta - esame nepatenkinti, bei kai viską pasiekiame, ko reikia geram gyvenimui mus apima nuobodulys - vėl blogai.

Laimė trumpalaikė. Sėsliai gyvenantis žmogus svajoja apie keliones, nuotykius, nes pavargo nuo rutinos, keliautojui jo kelionės tapusios rutina vargu ar besuteikia džiaugsmo, tikriausiai jis svajoja apie poilsį, nuolatinius namus.

Taigi nesibaigianti laimė yra ne kas kita, kaip rutina, niekada neišsipildysianti svajonė. Nėra jokios gyvenimo prasmės, tikslo siekti aukštesnio gėrio, manau, pakanka gyventi geriausiai, kaip sugebame: kuo teisingiau, gražiau, harmoningiau, o trumpos laimės akimirkos ateis pačios savaime.

Tikriausiai esmė ir yra akimirkose…

Patiko (3)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

  1. ...:

    Gyvenimas žavus tuo, jog kiekvienas pats atranda savo egzistencijos prasmę ir nei viena religija, nei vienas pripažintas ar peiktinas filosofinis veikalas neatskleidžia visiems universalios tiesos. Gražus pastebėjimas - “esmė akimirkose”. Gal net pačiam laimės paieškų procese, o ne rezultate.

  2. sakyčiau ne akimirkose. būtent ne jose. esmė visumoje. jei akimirkų niekas nesieja, jos lieka kaip prisiminimų/jausmų/potyrių/emocijų tvarkingas arba chaotiškas rinkinys, ir tiek.

  3. visuma ir susideda iš akimirkų :) man gera, kai prisimenu kažką gražaus, bet tai būna trumpa atkarpėlė: šokis, saulėlydis, apsikeitimas dovanomis ar pan. niekada nebūna ilgesnis laiko tarpas :)

  4. ...:

    Turbūt nebūtų galima rast nė vieno įvykio, kurį prisimintum su visom detalėm ir iki smulkmenų, nes žmogus jau taip sutvertas, prisimena tai kas buvo geriausia, įspūdingiausia ar sukrėtė - tai tik akimirkos, kad ir kokios jos bebūtų, bet tik akimirkos ;)

Rašyti komentarą